Pałac-Folwark Zapraszamy Turystów - Palac Łomnica Zapraszamy.!

Przejdź do treści
Pałac i Folwark

 
Pałac i Folwark Łomnica to żywe "Muzeum Dolnośląskiego Dworu". Mile zaskoczy Was magiczny świat minionych epok.
 
Muzeum w Duży Pałac
 
W Muzeum w Dużym Pałacu codziennie można zwiedzać sale historyczne, odrestaurowane pałacowe piwnice z prawdziwą dworską kuchnią, pralnią i pomieszczeniami dla służby oraz  odwiedzić nasz Sklep Pałacowy a także obejrzeć ciekawą prezentację multimedialną przedstawiającą losy majątku Łomnica od średniowiecza aż po dzień dzisiejszy.
 
Duży Pałac dostępny jest do zwiedzania przez cały rok.
 
Główny sezon (1.IV. - 31.X. oraz 22.XII - 3.I. ): 10.00 - 18.00
Poza sezonem (1.XI. - 21.XII. i 4.I. - 31.III.): zwiedzanie po uprzednim zgłoszeniu w Sklepie Folwarcznym, 11.00 - 17.00

Bilet wstępu do Dużego Pałacu:
Normalny - 10 zł
Ulgowy do 16 lat - 8 zł
 

Bilet wstępu do Dużego Pałacu z filmem:
Normalny - 12 zł
Ulgowy do 16 lat - 10 zł
Grupowy do 10 osób - 10 zł
 

Mały Pałac
 
Małym Pałacu, w którym znajduje się hotel i restauracja jest utrzymany w atmosferze wiejskiej, śląskiej, arystokratycznej posiadłości. Historyczne sale na pierwszym piętrze świadczą o wysokim poziomie kulturalnym i artystycznym, który na przełomie XVIII i XIX w. charakteryzował życie dworskie Kotliny Jeleniogórskiej. Oryginalnie zachowany budynek wyposażony jest w zabytkowe meble, portrety, grafiki i przedmioty z epoki.
 


Park

Dziewięciohektarowy park krajobrazowy w stylu angielskim rozciąga się wzdłuż rzeki Bóbr. Okalając oba pałace stanowi wyjątkowy przykład ciekawego założenia parkowego w Dolinie Pałaców i Ogrodów. Romantyczne alejki, klomby kwiatowe i stary drzewostan tworzą idealne miejsce na wypoczynek i spacery, a sam park to obraz istnej sztuki ogrodowej dawnych epok.

Historyczny ogród kuchenny, przyległy do parku stanowi nieodłączny element dawnego majątku ziemskiego. Znajdziecie tu świeże warzywa, owoce i pachnące zioła, które wykorzystujemy na co dzień w naszych restauracjach.

Folwark

Na Łomnickim Folwarku poznacie codzienne życie i pracę dawnego gospodarstwa rolnego.
Spichlerz skrywa 2 piętrowy Sklep Lniarski, który nawiązuje tematyką do dawnych tradycji produkcji i handlu lnem w Łomnicy.
W budynku gospodarczym obok odkryjecie: Piekarnię z pachnącymi, domowymi wypiekami i wyselekcjonowanymi regionalnymi produktami spożywczymi. Sklep Folwarczny to całe bogactwo rękodzieła i rzemiosła regionu, a Kuchnia Ziemiańska zaprasza na ciekawe szkolenia kulinarne – smaki dzieciństwa jak domowe ciasta i konfitury, tradycyjne domowe przepisy i smak pałacowych wyrobów, sprawią, że będziecie chcieli tu powrócić.
W stajni i oborze mieszkają pałacowe konie: Bolek i Lolek, świnki oraz owieczki.
Kuźni zapozna Was z ginącym już zawodem kowala. W dawnej głównej stajni czeka Was miła niespodzianka, nasza chluba –Restauracja "Stara Stajnia".
Łomnicki Folwark skrywa moc niespodzianek, a największą z nich są regularnie odbywające się kiermasze z bogatą ofertą kulturalną, muzyczną i kulinarną, z którą zapoznacie się w zakładce KALENDARZ IMPREZ.

Wróć do spisu treści